Historia

Początek firmy Marcopol
Rozbudowa budynków, biur Marcopol
Powstanie marki Titanium Pro, Marcopol
Wprowadzenie linii Premium MARCOPOL Plus
Misja producenta Marcopol

Pomagamy Klientom realizować ich cele biznesowe, dostarczając wysokiej jakości elementy złączne w konkurencyjnej cenie, zmniejszając koszty zamawiania, obsługi i magazynowania elementów złącznych. Pomagamy w doborze najlepszych elementów złącznych optymalnie dopasowanych do wymagań i potrzeb Klientów.

Współpracując z najlepszymi firmami w Polsce i za granicą, osiągnęliśmy istotną przewagę nad konkurencją.

Wybrane nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia Marcopol
Nagrody i wyróżnienia Marcopol
Nagrody i wyróżnienia Marcopol
Nagrody i wyróżnienia Marcopol

Działalność społeczna

Marcopol od początku swojego istnienia angażuje się w akcje społeczne. Wsparcie potrzebujących jest dla nas obowiązkiem, który wypełniamy z radością i dumą. Pomagamy licznym organizacjom pożytku publicznego, fundacjom, szpitalom oraz hospicjom. Równie ważne jest dla nas wsparcie lokalnych instytucji, które działają w najbliższym sąsiedztwie naszej Centrali. Marcopol to sponsor licznych wydarzeń kulturalnych, w tym Festiwalu Dobrego Humoru oraz spektakli dla dzieci w szpitalach województwa pomorskiego. Finansowe wsparcie otrzymała od nas także Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni Orłowie. Sponsorujemy również imprezy sportowe, m.in. Bieg Bursztynowy, zawody jeździeckie i rozgrywki piłkarskie.

Naszego wsparcia udzieliliśmy między innymi fundacjom oraz instytucjom:

 • Szpital Morski im. PCK w Gdyni za akcję Mikołajkową
 • Helios – Projekt Na Zdrowie
 • Zdążyć z Pomocą
 • Patmos
 • Pomóż i Ty
 • Serce Dzieciom na Rzecz Dzieci Pokrzywdzonych przez Los
 • OTOZ Animals Dom dziecka w Bielkówku
 • Serce Dziecku
 • Wróć – Fundacja Pomocy Dzieciom Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych
 • Fundacja na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny
 • Fundacja Pomocy Szkołom Polskim na Wschodzie
 • Fundacja Tara – Pierwsze w Polsce schronisko dla koni
 • Dom dziecka w Bielkówku

W trosce o środowisko

Marcopol Producent Śrub od początku funkcjonowania dba o harmonijne współistnienie ze środowiskiem naturalnym i podejmuje wszelkie działania, aby zminimalizować wpływ na otoczenie. Nasza firma dąży do prowadzenia i rozwoju swojej działalności we wszystkich obszarach w sposób zrównoważony, przy poszanowaniu określonych prawem warunków środowiskowych i z zachowaniem zasad społecznej odpowiedzialności biznesu.

W celu maksymalizacji poziomu bezpieczeństwa ekologicznego wdrożyliśmy System Zarządzania Środowiskiem oparty o model zgodny z ISO 14001:2015. Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników, wdrożyliśmy także System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zgodny z ISO 45001:2018, który stanowi podstawę do zapobiegania wypadkom oraz gwarancję bezpiecznych miejsc pracy.

Potwierdzeniem naszych starań w dostarczaniu wysokiej jakości wyrobów i usług jest wdrożony od 2002 roku System Zarządzania Jakością zgodny z ISO 9001:2015.

Nasze elementy złączne charakteryzuję się wysoką trwałością, a co za tym idzie wieloletnim cyklem życia. Zachęcamy naszych klientów, aby w trosce o otaczające nas środowisko usuwali zużyte elementy, wrzucając je (po zakończeniu cyklu życia) do pojemników przeznaczonych na odpady z metalu.