MARCOPOL – oficjalny blog firmowy

Składy Konsygnacyjne IDEA od Marcopol

W dzisiejszej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej niezwykle istotne jest, aby optymalizować koszty magazynowania oraz produkcji, a także zwiększać swoją produktywność.

Nasze wieloletnie doświadczenie z partnerami na rynku B2B zaowocowało powstaniem systemu IDEA. Połączyliśmy system składu konsygnacyjnego, który gwarantuje ciągłość utrzymania stanów magazynowych u Klienta z metodą sterowania zapasami typu Kanban.

Pojęcie to oznacza proste i intuicyjne sygnalizowanie – w tym przypadku – zużycia towaru czy braków w magazynie klienta. Nadrzędną zasadą metody Kanban jest dbanie o dostępność odpowiednich ilości produktów w miejscu i czasie, tam gdzie są potrzebne, oraz troska o ich właściwy przepływ. Wszystko po to by użytkownicy systemu IDEA nie musieli martwić się o bezpieczeństwo swoich stanów magazynowych

System IDEA odpowiada na potrzeby klientów, mające na celu:

  • Minimalizację kosztów dostawy
  • Gwarancję stuprocentowej dostępności asortymentu
  • Dostosowanie zapasów do aktualnych potrzeb
  • Redukcję kosztów magazynowych
  • Oszczędność czasu

Nowość na rynku polskim – Wkręty MPT25 SP

wkrętu do płyt warstwowych

MPT 25 SP to wkręt samowiercący do płyt warstwowych o najwyższej na rynku zdolności przewiercania podłoża przeznaczony do zastosowania w branży budowlanej i inwestycyjnej.

NOWOŚĆ w naszej linii produktowej Marcopol PLUS – wkręt MPT25 SP, który wyróżnia się na tle innych tego typu łączników dostępnych na rynku najwyższą zdolnością przewiercania podłoża.  MPT25 SP to wkręt samowiercący przeznaczony do mocowania płyt warstwowych. Jest to jedyny tego typu produkt posiadający zdolność przewiercania elementów stalowych o maksymalnej grubości do 25 mm. Pozwala montować płyty warstwowe bezpośrednio do konstrukcji stalowych wykonanych z profili gorącowalcowanych, których grubość półki nie przekracza 25mm. Tym samym podczas montażu nie ma konieczności wstępnego przewiercania nośnego elementu konstrukcyjnego co znacząco skraca czas montażu.

(więcej…)

Adoptowaliśmy Wiki, 56-letnią słonicę indyjską

Wiki

W naszym fachu nie boimy się wyzwań wagi ciężkiej. Drobne elementy łączne, które produkujemy utrzymują ciężar całej konstrukcji. Dlatego chętnie podjęliśmy się nowego projektu wielkości „słonia”. Ma prawie 3 metry wysokości, waży niemal 5 ton, udźwignie do 350 kg, a jego element nośny składa się z 40 tys. mniejszych składowych. Nie, nie zakupiliśmy nowego dźwigu, lecz zdecydowaliśmy się objąć opieką 56 letnią Indyjską słonicę o wdzięcznym imieniu Wiki z oliwskiego ZOO. Słonie tak jak my mają bardzo duże serca ❤. Nasza nowa podopieczna wspiera nas w pamiętaniu o tym, jak pomaganie jest ważne. Dlatego opieka nad Wiki, to kolejny krok świętowania naszego Jubileuszu 35-lecia spółki, pod hasłem „świętowanie przez pomaganie”. Dziękujemy, że jesteście z nami i pamiętajcie #wartopomagać

Kolejna norma bezpieczeństwa pracy ISO 45001:2018

Normy ISO

Kolejny raz podnieśliśmy nasz poziom zarządzania, wdrażając normę bezpieczeństwa pracy ISO 45001:2018. Dzięki temu Marcopol należy do elitarnego grona organizacji spełniających najwyższe europejskie standardy w obszarze jakości, bezpieczeństwa pracy oraz środowiska naturalnego, co potwierdzają posiadane przez nas certyfikaty zgodności naszego Systemu Zarządzania z wymaganiami ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz ISO 45001:2018.

Jesteśmy przedsiębiorstwem odpowiedzialnym społecznie, dostrzegającym w pracownikach najistotniejszy czynnik sukcesu organizacji, uwzględniającym czynniki środowiskowe, przy planowaniu własnego rozwoju, a równocześnie gwarantujemy najwyższe standardy jakości. Dlatego nie poprzestajemy jedynie na spełnianiu wymagań prawnych, które stale identyfikujemy i spełniamy, ale dzięki wdrożonym wymaganiom norm serii ISO, systematycznie doskonalimy strategiczne obszary działalności, co w rezultacie przynosi szereg realnych korzyści, zarówno dla wyników przedsiębiorstwa, pracowników jak i jego otoczenia.

Marcopol dołączył do Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych

PIKS

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych (PIKS) , Marcopol został oficjalnie przyjęty w poczet jej członków.
PIKS skupia kluczowych producentów i dystrybutorów stali, aluminium, konstrukcji stalowych, elementów złącznych a także jednostki naukowe, badawcze, projektowe i specjalistyczne.

Polska Izba Konstrukcji Stalowych tworzy i modernizuje normy oraz zarządzenia dot. tej specyficznej dziedziny konstrukcji.
Przyjęcie do tego elitarnego grona to dla nas zaszczyt i ogromne wyróżnienie. To także efekt budowy pozycji rynkowej Marcopol opartej na eksperckiej wiedzy i jakości produktów oraz serwisu od początku istnienia firmy.
To idealny prezent na nasze 35 urodziny!

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasze członkostwo w PIKS właśnie stało się faktem.

Jubileusz Marcopolu, to już 35 lat!

Marcopol 35 lat

Nasz jubileusz chcemy świętować w sposób szczególny. Zgodnie z hasłem „Marcopol – marka, która łączy”, zdecydowaliśmy się  wesprzeć organizacje, pomagające chorym na nowotwory krwi, czyli właśnie tkanki łącznej.

Nasze wsparcie przekazujemy w tym roku:

– Fundacji z Pompą, którą powołali do życia rodzice, towarzyszący swoim dzieciom w walce z chorobą nowotworową, na Oddziale Hematologii gdańskiego UCK,

– DKMS – Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku – organizacji, prowadzącej rejestrację dawców do banku szpiku.

Dodatkowo dzień 28 lutego, będzie w naszej firmie Dniem Dawcy Szpiku. Nasi pracownicy będą mogli zarejestrować się na potencjalnych dawców szpiku, w Fundacji DKMS, w całej Polsce. Każda rejestracja to kolejna szansa na uratowanie czyjegoś życia.

Marcopol to firma, która łączy od 35 lat – jesteśmy z tego dumni!

Marcopol – Jakość bez kompromisów

jakosc-bez-kompromisow

Powszechnie wiadomo, że najbardziej newralgicznym miejscem każdej konstrukcji jest jej łączenie. Dlatego jakość naszych produktów jest dla nas priorytetem. Wykorzystywane przez nas w procesie sortowania maszyny optyczne, gwarantują precyzję pomiarów każdego produktu z dokładnością do 0,0001 mm. Nowoczesna technika cyfrowa: czułe kamery z matrycą #CCD, szereg obrotowych tarcz sortujących o różnej grubości to najwyższa dokładność kontroli jakości pojedynczego wyrobu z Marcopolu.

Technologia sortowania optycznego pozwala nam na równoczesną kontrolę kilku parametrów wymiarowych np.: średnicy gwintu i łba, długości trzpienia, wysokości łba. Automatyczny proces kontroli gwarantuje naszym Klientom najwyższą jakość wyrobów.

Zobacz katalog produktów Marcopol

Sprawdź produkty: śruby, nakrętki, podkładki, wkręty, złącza meblowe, nity, nitkonakrętki, piły tarczowe i wiele innych w naszym katalogu. Produkty podzielone są na kategorie, branże, wg zastosowania, norm i numerów katalogowych. Zobacz